Išvaikščioti mintis … atrasti naujas

“Vaikščiojimas man padeda mąstyti” žodžiai iš garsiosios Walter Isaacson biografinės knygos apie Steve Jobs’ą. Visai nesenai skaičiau straipsnį apie vaikščiojimą ir kaip jis gali man padėti. Atliekant pratimus (jų metu ar po to), net jei krūvis nedidelis, jaučiamas poveikis. Veiklos reikalaujančios atminties ir dėmesio sutelkimo tampa lengvesnės (kitaip tarianttampu efektyvesnis ten kur reikia labiau susikaupti).

Pasirodo, reguliarus vaikščiojimas, kuria naujas neurologines jungtis smegenyse – labai panašiai, kaip ir atliekant kažką naujo, dar nebandyto iki šiol. O svarbiausia atitolina įprastą smegenų audinio nykimą, atsirandantį su amžiumi, padidinant molekulių kiekį, kuris stimuliuoja naujų neuronų augimą ir perduoda pranešimus tarp juos. Nesu medikas, nors giminėje jų ir netrūksta, ir tuo pačiu suprantu, kad tai yra puiku! Pasimėgaudamas šalia esančiu Vingio parku ir jame naršydamas įvairius takus galiu padėti savo smegenų veiklai.

Tuo pačiu…

…vaikščiojimas padeda ne tik fiziniame lygmenyje pramankštinti kojas (prisipažink – sėdėdamas prie kompiuterio praleidi daug daugiau nei norėtum), bet ir minčių. „Iškrauti” visas mintis ant stalo ir sudėlioti į atitinkamas dėžutes pagal temas. Lyg kokia minčių tyrinėjimų kelionė.

Taip pat tai ir alternatyvus būdas susitikimams. Kai susitikimai vyksta zoom, teams, google meets ekrane, reikalaujančiame pasisakyti tiesiai šviesiai, o susitikimų kambariai (ten kur jie jau pradėti vėl naudoti) tampa uždaromis dėžutėmis diskusijoms – judėjimo ir atviros erdvės elementai gali išlaisvinti mintis ir sukurti išaugusio kūribiškumo efektą. Tikiu, pasirodys neįprasta susitikti ir vaikščiojant aptarinėti naują projektą ar aiškintis einamo projekto detales. Ir sekundei jei pažvelgtume truputi atviriau, juk įprasta susitikti su draugu ar pažįstamu ir mėgaujantis juodos kavos puodeliu aptarti kaip sekasi vaikščiojant.

Taigi

Kitą kartą, planuojant 1-on-1’ą, pasvarstykim gal vertėtų išbandyti atviresnį (tiesiogine žodžio prasme) būdą susitikti?

P.S.

Savaitės pradžioje linkedin’e klaustelėjau, ką žmonės šiaip mąsto apie galimybę perkelt kokį susitikimą iš ofiso/zoom’so į atvirą erdvę.

Regis publika arba išbandę, arba linkę išbandyti. Smagu! 🚀

Kiekvienas galim rasti savo sėkmės formulę, reik tik užsimerkt ir šiek tiek pagalvot…